Amatör denizci belgesi

Amatör Denizci Belgesi ile Denizlere Yat Kaptanı olarak açılın !

Amatör Denizci Belgesi (KAPTAN EHLİYETİ) ve Telsiz Operatör Belgesi ile ilgili sınav başvuru işlemleri, sınav randevu alımı,  takip işlemleri ve tüm harç ve ödemeleri adınıza yapıyor, sınav notlarını sizlere ulaştırıp,belgelerinizi kolaylıkla almanıza yardımcı oluyorum.

Alacağınız ehliyet Amatör Denizci Belgesidir. (Certificate of Competence For Operators of Pleasure Craft)

Amatör Denizci Belgesi (ADB) geçerlik alanı

ADB gemi adamı yeterlik belgesi yerine geçmez. Bu belgeyle Gemilerin Gemi Adamlarıyla Donatılmasına İlişkin Yönergede belirtilen resmî kurumlara ait ve resmî hizmete mahsus hizmet motorları hariç hiçbir tekne ve gemide ücret karşılığında çalışılamaz.Turizm mevzuatı uyarınca belgelendirilmiş, ticari faaliyette bulunmaksızın gezi ve sportif amaçlı olarak mürettebatsız (bare-boat) kiralanan ticari yatlar kiracı sıfatıyla ADB sahibi kişilerce sevk ve idare edilebilirler.

Bu belge ile Özel Tekne , Özel Yat, Kiralayacağın Ticari Yatlardan boyu 24 metreye kadar Ticari amaç olmaksızın gezi, eğlence, spor ve amatör balıkçılık gibi faaliyetlerde kullanılan tekneleri tüm dünyada kullanabilirsiniz. Yabancı bayraklı özel teknelerinde kullanabilirsiniz.(max 24 metre boyu) Başka ülkelerden bu ehliyeti gösterip denklik te alabilirsiniz.

Ehliyetin üzerinde.  ”Yelkenli ve/veya motorlu özel tekneleri sevk ve idare etmek için geçerlidir. Valid for operating non-commercial sailing and/or power driven pleasure craft” ibare vardır.

Kaptanlık Ehliyeti (Amatör Denizci Belgesi) 14 Yaşını tamamlamış, sağlıklı ve ilgili sınavı başaran kimselere Denizcilik Müsteşarlığı tarafından verilmektedir.  Uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Bu Belgeyi Nasıl Alacağız ?

Evraklarınızı hazırlayın , bize yollayın; Bizler ADB  sınav başvuru işlemleri randevu alımı takip işlemleri ve tüm harç ve ödemeleri adınıza yapıyor, sınav notlarını sizlere ulaştırıp, yapılacak sınavdan geçmenize yardımcı oluyoruz.

Amatör Denizci Belgesi Sınavı  Bilgisayar ortamında yapılmakta ve veri bankasından sizlere 50 soru sorulmaktadır. Çoktan seçmeli test usulu olan sınavda 30 doğru yanıtladığınız takdirde başarılı sayılmaktasınız. (Yanlış Doruları Götürmez.) Size mail yolu veya kargo ile göndereceğimiz notlara çalışıp başarılı olacaksınız. Kendiniz sınava hazırlanacaksanız , yaklaşık 10 saatinizi ayırmanız gereklidir. İl girişte başarı oranımız  %85, ehliyete sahip olma oranımız  %100

Sınavda çıkan soru örneklerine buradan ulaşabilirisiniz.
Sınavda uygulama veya pratik yoktur. Sadece özel hazırlanmış notlarımızla sınava kendiniz çalışıp hazırlanacaksınız. İsterseniz özel seminerlerimizle de bu sınava hazırlayabiliriz.

Özel Seminer Programlarımız ile ister tek kişi ister grup olun önemli değil, nerede olursanız olun sizlere özel dersler ve çözümlemelerimiz ile  kaptanlık belgesine en kolay ve çabuk  şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Bizden alacağınız dersler ile sizlere %100 başarıyı garanti etmekteyiz.

Hizmet  Ücretlerini  inceleyin,seçiminizi veya başka tekliflerinizi bize iletin.

Denizcilik Fakülteleri mezunları, Deniz Harp Okulu mezunları, yüksekokulların denizcilikle ilgili bölümlerinin güverte ve makine bölümleri mezunları, Astsubay Güverte ve Makine Sınıfı okulları mezunları ile denizcilik meslek lisesi güverte ve makine bölümü mezunlarına sınav şartı aranmadan ADB verilir. Evraklarınızı bize yollayın belgenizi çıkartalım.

Hizmetlerimiz Tüm Türkiye’yi Kapsamaktadır.

Sınav Başvurusu İçin Gerekli Evraklar ?   (Sağlık Raporu , Kimlik Kopyası, 1 vesikalık Fotoğraf )

Sınav başvurusu için Sağlık Raporu , Kimlik Kopyası, 1 vesikalık Fotoğraf Gerekli, bunları temin edip aşağıdaki adresimize kargo ile yollamanız yeterlidir.

Sağlık raporunu, KBB uzmanı ve Göz Hastalıkları  çalıştıran resmi veya özel sağlık kuruluşlarından son 4 ay içersinde alınmış olmalı sonucu ”Renk ve Gece Körlüğü  yoktur,Amatör Denizci Belgesi Alabilir” ibaresine sahip olmalıdır. Örnek Raporu buradan bilgisayarınıza indirilebilirisiniz.

Not: www.velamarin.com internet sitesi  ADB ve KMT sınavlarına başvuru işlemlerin de müşavirlik ve sınava hazırlık hizmeti vermektedir. Hizmetlerimiz hiçbir şekilde ADB ve KMT belgesini alacağınızı garanti etmez.  Meri mevzuat hükümlerine göre yapılan sınav sonunda başarılı olanlara belgeleri  Denizcilik Müsteşarlığı tarafından verilmektedir. Yapılacak sınavlarda en iyi sonucu almanız için özel hazırlanan çalışma notları ve seminerler  ile profesyonel destek sağlar, en iyi sonucu almanıza yardımcı olur

7 yorum

Henüz ping yok

 1. hamza kağan çeliktuğ diyor ki:

  kursa katılmak istiyorum sizden ricam ücret ve adresinizi yazarmısınız

 2. KURSAD CAYMAZ diyor ki:

  Amator denizci belgesi alinmasi icin verdiginiz hizmet karsiligi ucret nedir?

 3. cengiz bayram diyor ki:

  amatör denizci belgesi almak istiyorum gerekli evraklar ile proğramınız ve ücreti hakkında bilgi verirseniz sevinirim

 4. mustafa diyor ki:

  kursa katılmak istiyorum ancak 4 ay zorunlu ders bana uymuyor sebebi ise mesleğim..zorunlu 4 ay eğitim nerede ve saatleri bize göre ayarlanabiliyor mu?cevap yazarsanız sevinirim….

 5. erhan diyor ki:

  amator denizci belgesi almak istiyorum. ne yapmam gerektigine dair bilgi verirmisiniz

 6. murat sedat diyor ki:

  2 arkadasiz kursa katılıp ,amatör denizci belgesi almak istiyoruz fiyat ve yerimiz sarıyer yogu bir tempo icindeyiz nasıl yardımcı olabilirsiniz.

 7. uğur turan diyor ki:

  Merhaba,
  İzmir’de oturuyorum.Önümüzdeki yaz için balık ve yakın mesafelerde gezmek için 30 BG guce kadar motorlu tekne alacağım.Bunu kullanmak için ADB gerekliymiş.Bunun alınması hakkında bılgılerınızı rıca edeceğim.

Yorumlar kapatılmıştır.